"Jeśli rzeczy gdzieś idą źle, to najczęściej zaczynają iść źle także w innym miejscu."
-- Prawo Lanninga

Wyniki finansowe Apple’a wgniotły w ziemię. Wszystkich.

Apple podzielił się swoimi wynikami finansowymi za ostatni kwartał 2011 roku. Firma ta pobiła jakiekolwiek rekordy: miała więcej dochodu, niż Google przychodu.

appleApple w ostatnim kwartale 2011 roku sprzedał 37,04 miliona iPhone’ów, czyli o 128 procent więcej, niż rok temu i dużo więcej, niż spodziewali się analitycy. Firmie udało się też sprzedać w tym okresie 15,4 miliona iPadów – o 111 procent więcej, niż rok temu i ponownie, wysoko powyżej oczekiwań. Apple wprowadził też na rynek 5,2 miliona komputerów Mac i 15,4 miliona odtwarzaczy iPod.

Apple wygenerowało 46 miliardów dolarów dochodu! Rok temu, w tym samym kwartale, było to „tylko” 26,74 miliarda dolarów. Zysk netto dla firmy to 13,06 miliarda dolarów (rok temu: 6 miliardów). W bieżącym kwartale, zdaniem analityków, Apple odnotuje 32,5 miliarda dolarów dochodów. Firma ma też obecnie 97 miliardów dolarów na koncie.
Apple bije już nie tylko rekordy w segmencie elektroniki użytkowej, ale i jakiejkolwiek firmy kiedykolwiek. Do najbardziej dochodowy kwartał w historii firmy i czwarty najbardziej dochodowy w historii jakiejkolwiek firmy kiedykolwiek na świecie. Lepiej sobie poradził tylko Gazprom w pierwszym kwartale ubiegłego roku, Royal Dutch Shell w drugim kwartale 2008 roku i ExxonMobil w trzecim kwartale 2008 roku. Apple wart jest w tym momencie więcej, niż Grecja.


Źródło: CHIP