"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?"
-- Albert Einstein

Google Chrome Labs wprowadza narzędzie do optymalizacji obr...

Aby pomóc projektantom stron internetowych w ich zoptymalizowaniu, firma Google Chrome Labs wydała nowe narzędzie internetowe o nazwie Squoosh, które może zmniejszać rozmiar, kompresować i ponownie formatować obrazy.... czytaj dalej »

Jak rozszerzyć Visual Composer o niestandardowe elementy tr...

Aby przesłonić dowolny element w programie Visual Composer, najpierw musisz skopiować plik szablonu z folderu wtyczki Visual Composer (js_composer)> include> templates do  folderu yourtheme> vc_templates . ... czytaj dalej »

Wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki - jak to ugry...

Buforowanie to przydatna, ale zaskakująco złożona funkcja przeglądarek internetowych.... czytaj dalej »

Jak uzyskać obraz miniatury filmu YouTube w wysokiej jakoś...

Jeśli musisz użyć miniatury obrazu z filmu na YouTube, ale miniaturka widoczna na YouTube jest zbyt mała aby ją powiększyć – co powodowało by pikselozę. Tutaj przedstawię krótką i łatwą wskazówkę,  jak uzyskać miniaturę wideo wysokiej jakości (HQ).... czytaj dalej »

POSTGRESQL – KONWERSJA WIERSZY NA STRING

Czasami się zdarza, że musisz przekształcić podzapytania na ciąg znaków, który jest rozdzielany przecinakami. ... czytaj dalej »

CSS Stats

Pod tym linkiem znajduje się bardzo fajne narzędzie wyświetlające statystyki plików css załączonych pod danym linkiem (również tych zewnętrznych). Bardzo przydatne i ciekawe. czytaj dalej »

CSS Lint

Chcesz pisać lepsze arkusze stylów CSS? Wypróbuj narzędzie CSS Lint, które wytknie Ci błędy składni i sprawdzi kod pod kątem bardziej złożonych problemów. Walidator nie poprawi jednak błędów za Ciebie. Pokaże Ci, gdzie problem występuje i na czym polega. Poprawa (i nauka) należą jednak do Ciebie. czytaj dalej »

RWD Table

Użytkowa prezentacja zastosowanie w pełni responsywnych tabelek. Bardzo interesująca rzecz. czytaj dalej »

Loading…

Jeden z kolejnych efektów wczytywania. Format .SVG czytaj dalej »

2048

Interesująca gra przeglądarkowa, która wciąga na godziny. Moim jednak skromnym zdaniem opakowanie alternatywnej wersji tej gry na iOS o nazwię Threes! jest nieco lepsza! czytaj dalej »

Paginacja

Tutorial i gotowe narzędzie do paginacji i wykorzystania skrótów klawiszowych. czytaj dalej »

Animsition

Biblioteka pełna bardzo ciekawych efektów przejścia. czytaj dalej »

JS Nice

Webowe narzędzie, za pomocą którego ze swojego paskudnego kodu JS, stworzysz piękne, stylistyczne cudeńko. czytaj dalej »

Magic Mockups

Świetny serwis do generowania Mockupów. czytaj dalej »

Regulex

Jeżeli uczysz się wyrażeń regularnych, to to narzędzie powinno Ci się spodobać. Posiada możliwość wizualizacji wyrażeń. czytaj dalej »

Progressbar.js

Progressbary przy użyciu SVG. czytaj dalej »

Neural Network

Bardzo interesująca prezentacja działania sieci neuronowych. czytaj dalej »

Outdated Browser

Przyjemnie dla oka przygotowany serwis, informujący o aktualnych wersjach przeglądarek i ich popularności. czytaj dalej »

Infinite Scroll With Jekyll

Bardzo fajny skrypt, za jego pomocą stworzysz efekt infinity scroll.   czytaj dalej »

Spinkit

Zestaw popularnie zwanych loaderów, tj. efektów wczytywania. Do dyspozycji kilka atrakcyjnych efektów, miłych dla oka – przygotowanych w HTML5. czytaj dalej »

Magic Suggest

Bardzo interesujący skrypt, który stworzy formularz typu combo-box do wybierania zawartość i jej przeszukiwania jednocześnie. czytaj dalej »

Adaptive Placeholders

Nazwa dość tajemnicza, niemniej narzędzie proste i bardzo ładne. W zasadzie jest to nałożenie stylu i drobnej animacji do podpowiedzi w polach formularza HTML. czytaj dalej »

Compressor.io

Narzędzie, które w cudowny sposób zmniejszy objętość Twoich plików graficznych, co ważne bez straty jakości. Działa, sprawdzone. czytaj dalej »

Multi level push menu

Bardzo rozbudowany skrypt menu, zbudowanego na zasadzie zachodzących na siebie zakładek. Ogromne możliwości konfiguracyjne, złożone API – bardzo interesująca pozycja. czytaj dalej »

Bounce

Doskonałe narzędzie, które pozwala na nanoszenie uwag na projekt strony internetowej, dla kilku osób. Wpierw podając adres strony WWW, Bounce przygotuje zrzut i umożliwi naniesienie swoich uwag. Po zapisie, otrzymujemy link którym możemy podzielić się z resztą zespołu, która także będzie mogła nanieść swoje uwagi. czytaj dalej »

Magic Animations CSS3

Zestaw nietypowych i tym samym oryginalnych animacji przy użyciu CSS3. czytaj dalej »

IxD Checklist

Skrypt, który podchodzi do pól typu checklist w bardzo niekonwencjonalny sposób. Zamienia je na bardzo mocno funkcjonalne narzędzie. czytaj dalej »

Animatron

Interesujące narzędzie dla osób, które pragną się zając animacjami przy wykorzystaniu HTML5. Ta aplikacja webowa pozwala na tworzenie takich animacji, w oparciu o oś czasu znaną np. z takich programów jak Adobe Premiere czy After Effects. czytaj dalej »

RegExr

Świetne narzędzie, które że nie dość że zwaliduje Twoje wyrażenie regularne, to dodatkowo sprawdzi je na wybranej przez Ciebie treści. czytaj dalej »

Trianglify

Bardzo fajny skrypt, który wygeneruje Wam ‚gradientowe trójkąty’ do wykorzystania np. jako tło strony. czytaj dalej »

Shine.js

Bardzo interesujące narzędzie, które doda efektu do wybranego tekstu, który będzie generował cień, zależnie od umiejscowienia kursora myszki. czytaj dalej »

CSS3 Spinners

Zestaw miłych dla oka loaderów (pasków postępu) przygotowanych za pomocą CSS3. czytaj dalej »

ifvisible.js

Bardzo oryginalny skrypt, którego zadaniem jest sprawdzanie bezczynności użytkownika. Po zadanym czasie bezczynności można wywołać interesującą nas reakcje. Nie dotykajcie myszy i klawiatury przez chwilę, by zobaczyć efekt 🙂   czytaj dalej »

Circliful

Narzędzie, które przy wykorzystaniu możliwości HTML5 i CSS3 będzie rysowało odpowiednie grafy kołowe. Wystarczy podać w parametrze interesującą wartość procentową, resztę zrobi skrypt. czytaj dalej »

CSS Shake

Czyli porcja psychodelicznych efektów wstrząsania. Niech każdy elementu na stronie zyska trochę ruchu 😉 czytaj dalej »

Niesamowita popularność następcy MegaUpload

Czekaliśmy, czekaliśmy, i się doczekaliśmy. W sobotę swoją premierę miał Mega, następca MegaUpload. Serwery nie wytrzymały obciążenia. W godzinę zarejestrowało się 100 tysięcy użytkowników, obecnie jest ich ponad milion.... czytaj dalej »

20 lat Windows 3.1!

Windows 3.1 został wydany dokładnie 20 lat temu. Nie był jednak pełnoprawnym systemem operacyjnym. Pełnił rolę nakładki interfejsu na system MS-DOS. ... czytaj dalej »

Polska wylęgarnią zombie

Ataki DDoS zaczynają charakteryzować się coraz większą mocą – z nowego raportu Kaspersky Lab wynika, że w drugiej połowie 2011 r. siła przeciętnego ataku była o 57% większa niż na początku ubiegłego roku. W wynikach swojego badania eksperci z firmy przedstawiają także informacje o krajach, w których występuje najwięcej zainfekowanych komputerów zombie wykorzystywanych do przeprowadzania takich ataków.... czytaj dalej »

Microsoft zmiażdżył Zeusa

Microsoft kontynuuje swoją bezkompromisową kampanię przeciwko botnetom. Po stłamszeniu Rustocka i Kelihosa, teraz atakuje Zeusa.... czytaj dalej »

The Pirate Bay blokowane przez Microsoft

Jeżeli wyślesz linka do dowolnego zasobu The Pirate Bay za pomocą komunikatora Windows Live Messenger, nie pojawi się on w oknie twojego rozmówcy.... czytaj dalej »

Wyniki finansowe Apple'a wgniotły w ziemię. Wszystkich.

Apple podzielił się swoimi wynikami finansowymi za ostatni kwartał 2011 roku. Firma ta pobiła jakiekolwiek rekordy: miała więcej dochodu, niż Google przychodu.... czytaj dalej »

Samoukaranie się Google'a

Przez najbliższe sześćdziesiąt dni po wpisaniu słowa „browser” (ang.: przeglądarka) nie pojawią się reklamy przeglądarki Google Chrome.... czytaj dalej »

Haczyk Symfony Cache

Jeśli używasz machanizmu Cache Symfony, może się zdażyć, że natkniesz się na błąd. Dotyczy on getViewCacheManager która to zwraca null.... czytaj dalej »

123456 najgorszych haseł do kont w Sieci. Jest tam twoje?

Do każdego konta wymyślamy sobie inne hasło, nie notujemy, nie stosujemy żadnego systemu, więc z czasem je zapominamy. Wyciągamy wnioski, po czym resetujemy hasło i ustawiamy nowe, łatwiejsze. A tak nie można!... czytaj dalej »

IBM buduje mamuci dysk. 120 petabajtów

Naukowcy z korporacji IBM pracują właśnie nad zbudowaniem największego zestawu twardych dysków na świecie. Setki tysięcy połączonych pamięci mają dać niewyobrażalną pojemność 120 petabajtów (120 milionów gigabajtów). Komu jest potrzeba tak wielka pamięć? Klient jest tajny, ale prawdopodobnie to wojsko.... czytaj dalej »

Wylądował statek kosmiczny? To nowa siedziba Apple

BĘDZIE W NIEJ PRACOWAĆ 12 TYS. OSÓB – To będzie najlepszy budynek biurowy na świecie – tak Steve Jobs mówi o nowej siedzibie Apple, którą chce zbudować w kalifornijskim Cupertino. Sensację wzbudza jego kształt – wygląda jak okrągły statek kosmiczny. A także wielkość – ma w nim pracować 12 tys. osób. Biurowiec będzie zasilany przez gaz ziemny i inne źródła energii odnawialnej, a w razie potrzeby ma zapewnić zasilanie awaryjne całemu miastu.... czytaj dalej »

Firefox 4.0 kontra Internet Explorer 9.0 – ostateczne star...

Czy nowa wersja Firefoksa będzie tak szybka jak Google Chrome? Czy IE9 zatrze złe wspomnienia po poprzedniej edycji? Już znamy odpowiedzi na te pytania. Oto porównanie dwóch najpopularniejszych przeglądarek na świecie.... czytaj dalej »

Oracle uśmierciło największego konkurenta Microsoft Offic...

Oracle ogłosiło, że pakiet OpenOffice.org przestanie być rozwijany. Grupa The Document Foundation zapowiedziała jednak, że prace nad wolną od nadzoru Oracle’a odmianą o nazwie LibreOffice będzie kontynuowana.... czytaj dalej »

Wygraj 1 000 000 euro w konkursie inwestycyjnym XTB Trading ...

1. Kim byli zwycięzcy poprzednich edycji? Tak jak przypuszczaliśmy, byli to zwyczajni inwestorzy, nawet bez specjalnego doświadczenia rynkowego – przedsiębiorca w 2006 roku, student w 2007 i pracownik banku, ale z działu detalicznego. W 2010 roku wygrana trafiła do informatyka z zawodu.... czytaj dalej »

Apple łata iOS-a, utrudnia życie jailbreakerom

Apple opublikowało najnowszą wersję systemu iOS, oznaczoną jako 4.3.2 (4.2.7. dla sieci Verizon). Łatka usuwa problemy z aplikacją FaceTime na iPadzie 2, problemy z siecią 3G i luki w zabezpieczeniach.... czytaj dalej »

Superprocesor Microsoftu

Nowa wersja rozwiązania System on Chip (SoC) burzy utarty schemat rozwoju kolejnych generacji procesorów i może mocno namieszać na rynku IT.... czytaj dalej »

Dropbox o pojemności ponad 19 GB za darmo!

Standardowe 2 GB to trochę mało. Chcesz więcej? Płać… albo wykonaj kilka czynności, które zupełnie legalnie rozszerzą pojemność twojego Dropboxa do ponad 19 GB!... czytaj dalej »

Łopatą odcięła od sieci Armenię

W jednej chwili wszyscy mieszkańcy Armenii zostali pozbawieni dostępu do internetu. Sabotaż? Nie, to tylko 75-letnia Gruzinka, która w trakcie poszukiwania złomu na sprzedaż, uszkodziła łopatą światłowód. Do awarii, którą odczuli mieszkańcy aż trzech krajów, doszło pod koniec marca.... czytaj dalej »

Zmiana operatora komórkowego bez straty numeru

Podczas świadczenia usług abonamentowych podejmujemy się analizy konkurencji, bądź dostajemy bodźce od operatorów. ... czytaj dalej »